Easter Egg Ne Demek ? Az Çok Bilinen 8 Easter Egg !

Çoğumuzun gözünden kaçmış olabilecek olan Easter Egg ler oyuna ufak tatlılıklar katan sürprizlerdir. Her oyunda yoktur. Bazen başka oyunlara atıfta bulunur, gönderme yapar, bazen ise eğlence amaçlı konur. Easter Egg ler sadece oyunlarda değil ; filmlerde,dizilerde,çizgiromanlarda,çizgifilmlerde,animasyonlarda ve daha bir çok yerde kullanılabilir. Şimdi gelin sizler için hazırladığımız 8 Easter Egg ‘i inceleyelim.

1-Assassin’s Creed IV: Black Flag – Dev Mürekkep Balığı
Antocha yıkıntısına gittiğiniz zaman (koordinatları 630,660) batık geminin içine gidin. Sağ tarafta bir cam var ve orada kısa bir süre beklerseniz büyük bir balinaya saldıran dev bir mürekkep balığının sahnesini izleyebilirsiniz.

Mürekkep balığının çıktığı sahne 2:15

2-Duck Hunt – Ördek Olmak
Oyunun kullanım kılavuzunda yazsa bile pek çok kişinin bilmediği bir olay bu aslında. Eğer single duck modda, ikinci kontrolörü diğer yuvaya takarsanız, ördekleri kontrol edebiliyorsunuz.

3-Dragon Age: Origins – Süperman
Eğer bilgisayarınızda Warden’s Keep indirilebilir içeriği yüklüyse rasgele karşılaşmalardan birinde, meteor düşmesinden sağ kurtulan bir çocuğu sahiplenen bir çiftle karşılaşmanız olası. Elbette bunlar Martha ve Jonathan Kent, yani Superman’in dünyadaki annesi ve babası

4-Halo 3 – Mağara Adamı Ailesi
Sierra 117 bölümünde eski zamanlardan kalma bir aile görebilirsiniz. Yalnız hepsi birbirinin klonu 🙁

 

5-Soldier of Fortune 2 – Doom
Seaward Star görevinde, kabinlerin içinde keycard ararken, keycardı bulduğunuz masada duran monitörde Doom’un ana ekranını görebilirsiniz.

6-Left 4 Dead 2 – Crazy Dave
The Passing’in ikinci bölümünde binalardan birinin duvarında” Need an M60? Call Crazy Dave.” yazıyor. Crazy Dave, Plants vs. Zombies’de size silah tedarik eden komşu.

ayrıca csgo ve l4d2 nin aynı evrende geçtiğine dair kanıtlar var.

7-Carmageddon – UFO
Devil’s Canyon Mining Town,bölümünde, piramit şeklindeki binaya tırmanıp tepesindeki delikten içeri düşmeyi başarırsanız, bir UFO göreceksiniz.

8-Assassin’s Creed 2 –Mario Amca
Ailesi öldürüldükten sonra kaçan ve yolda amcasıyla karşılaşan Ezio, amcasını tanıyamayınca, Mario kendisini tanıtırken “It’s a me, Mario” diyerek tanıtıyor, bu da Super Mario Bros.’a gönderme.

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *