Filmi Çıkan 6 Oyun !!

Herkese tekrar merhaba. Uzun zamandır yazı yazamıyordum ama şimdi tekrardan başladım.

Genelde oyunlar filmlerden alınır.(Örneğin : Yüzüklerin efendisi). Fakat artık film oyunları dışında oyun filmleri de çıkmaya başladı. Böylece oyun piyasasının değeri de yükseldi.

Şimdi gelelim bu filmleri IMDB puanlarına göre sıralayalım.

6- STREET FİGHTER(IMDB: 3.8)
1994 yılında ABD yapımı, gerçekten kötü bir oyun filmi . Canlandırmalar, sahneler bu filmi maalesef ki kötü yapmıştır.

 

5-SUPER MARİO BROS (IMDB: 4)
1993 yılında yine bir ABD yapımı olan Super Mario’nun oyun filmi olan Super Mario Bros’ta beğenilmiş sayılmaz. Bütçesi 42 000 000 $ olmasına rağmen bu kadar kötü olması gerçekten yazık…

4- Max Payne(IMDB: 5,4)
Max Payne oyun filmi 2008 yılında çıktı. 35 Milyon dolar maliyetli Max Payne filmi 85 Milyon dolar gibi bir hasılat yapmıştı.

3-Assassin’s Creed(IMDB: 5,8)
Ubisoft’un piyasaya çıkardığı Assassin’s Creed isimli serinin oyun filmidir. IMDB puanı çok iyi olmasada benim izlerken keyif aldığım bir filmdi. İzlemediyseniz öneririm !

2-Silent Hill(Sessiz Tepe)(IMDB: 6,6)
2006’da vizyona çıkan, Silent Hill isimli oyundan alınan ve kötü olmayan(hatta beğenilen) bir oyun filmidir. 50 Milyon dolar harcanmış, 100 milyon dolar hasılat yapılmıştır. Tabii ki bu sadece ilk filmi için geçerli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-Warcraft(IMDB: 6,9)
163 milyon gibi büyük bir bütçe harcayarak yaklaşık 435 milyon hasılat yapan ve gayet iyi bir oyun filmi olan Warcraft oyuncuları sevindirmişti. Şahsen izlemedim ama arkadaşlarımın anlattığı kadarıyla gayet güzel bir film.

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *